Α΄ΑΝΔΡΩΝ. ΑΡΙΩΝΑΣ -ΑΕΚ με σκορ προπαιδικού 46-41

Το μόνο που μετράει είναι η νίκη για τον Αρίωνα .

ΑΡΙΩΝΑΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Έφτασε στην πηγή αλλά δεν ήπιε νερό ο Αρίωνας.
Κατάφερε και γύρισε το παιχνίδι αλλά στο τέλος δεν κατάφερε να πάρει τους δύο βαθμούς.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 19-20-02-2011

Πολύ καλό παιχνίδι στο παιδικό πρωτάθλημα με νικητή τον Πανσερραϊκό με 69-72 τον Αρίωνα Νίκες για Ασπίδα Ένωση στο παιδικό
Άλλη μια νίκη για τον Ορφέα με τον Εθνικό 58-77.
Άνετη νίκη για την Ένωση με τους Τιτάνες 44-61 για το παιδικό .
Νίκη για τον Αρίωνα ( Α΄ Ανδρών )  επί της ΑΕΚ σε ένα παιχνίδι πάρα πολύ κακό με 46-41.
Την νίκη της ημέρας η Ολυμπιάδα μέσα στις Σέρρες 65-67 .
Νίκη για την ΑΓ,Βαρβάρα την Χρυσούπολη με 65-57 σε ένα καλό παιχνίδι που κρίθηκε στο τέλος.
Άνετη νίκη για το Ρούπελ 72-43 την Θύελλα.

Νίκη για το εφηβικό του Πανσερραϊκού με 72-63 την Ένωση

Τρίτη 15 Φεβρουαρίου 2011

ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 19-20-02-2011

Χάλασε ο καιρός και η διάθεση σε αντίθεση με το ενδιαφέρον που έχουν τα παιχνίδια. Ξεκινούν οι τελικές φάσεις των πρωταθλημάτων Εφήβων και Παίδων που ελπίζω να είναι αντάξια της προηγούμενης χρονιάς.

Ένα νέο site .

aekomotinis.gr

Είναι γεγονός το επίσημο site της Α.Ε.Κομοτηνής :

Μπείτε και ψάξτε το αξίζει τον κόπο.

Θα είναι συνεχώς υπό κατασκευή και συμπλήρωση υλικού.

Προς το παρόν, έχει υλικό από το τμήμα μπάσκετ, όμως στο μέλλον θα προστεθεί υλικό και από τα άλλα αθλήματα
του συλλόγου.

Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2011

Αποτελέσματα Α2 Γυναικών.

Όταν βάζεις ένα καλάθι στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και ουσιαστικά πετάς όλη τη προηγούμενη προσπάθεια τότε η ήττα είναι πέρα για πέρα δίκαιη.
Πάλεψε δύο δεκάλεπτα η Ασπίδα αλλά στο τρίτο έπαθε black out.
Δεν άντεξαν τα  guard της στην πίεση των αντιπάλων έκαναν τραγικά λάθη και έφτασε το επιμέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο στο 17-02.
Αυτοί οι δύο πόντοι μπήκαν στο τέλος του δεκαλέπτου.
Χειρότερο δεκάλεπτο δεν είδε ο προπονητής της.
Εδώ ουσιαστικά είχε τελειώσει και η όποια προσπάθεια να καλυφθεί η διαφορά των 13 πόντων του ημιχρόνου και αντί για επαναφορά ήρθε η ολική καταστροφή. Υπάρχει καιρός πολύς για να καταφέρουν να βρούνε  τον καλό τους ρυθμό και να πετύχουν την πρώτη εκτός έδρας νίκη τους.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
26-16, 15-12, 17-02, 18-11

Μεγάλη νίκη για την Καλαμαριά  63-50 το Ν.Ρύσιο στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής που την αφήνει μόνη στην κορυφή.
Κερδισμένη επίσης η ομάδα των Τιτάνων που κέρδισαν 20-0 άνευ αγώνα τον Αρίωνα και τώρα ισοβαθμούν με το Ν.Ρύσιο αλλά έχουν το πλεονέκτημα της εκτός έδρας νίκη τους.
Για μια ακόμη φορά ο προπονητής των Τιτάνων κος Γαϊτάνης δήλωσε πως θέλουν την άνοδο μέσω της διαδικασίας των μπαράζ αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμη το πρωτάθλημα.
Σε ερώτηση εάν φαίνεται να ξεκαθαρίζει η πρωτιά δήλωσε πως μετά τη σημερινή νίκη της η Καλαμαριά επιβεβαίωσε την καλή αγωνιστική κατάστασή της και τον τίτλο του φαβορί.

Νίκη και για τις Συκιές με 72-35 την Ολυμπιάδα.

Άλλη μια μεγάλη νίκη για τον ΑΟΣΕΡΡΩΝ. Κέρδισε με άνεση τον ΛΑΣΣΑΝΗ με 68-48.

Καλύτερη η ομάδα των Σερρών κέρδισε δίκαια τον Λασσάνη που είχε την ατυχία να δει δύο από τις καλύτερες του παίκτριες να τραυματίζονται και να αποσύρονται από το παιχνίδι .Ακόμη και με τις παραπάνω παίκτριες του ο Λασσάνης ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 17-07 και  έδειχνε πως δεν είχε τη δυνατότητα να κερδίζει την ομάδα των Σερρών . Ικανοποιημένος από την συνολική απόδοση ο προπονητής του Α.Ο.Σερρών Κώστας Μάρκου που βλέπει την ομάδα του να ανεβάζει παιχνίδι με παιχνίδι της απόδοσή της .