Κυριακή 29 Μαΐου 2016

ΠΑΝΣΕΡ/ΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ σε εξέλιξη Δραματική εξέλιξη παράταση Νίκη του ΑΣΤΕΡΑ

Σε ένα σπουδαίο παιχνίδι με δύο ομάδες που δικαιώνουν τον τίτλο του φαβορί  ,στο πρώτο ημίχρονο  βρίσκει μπροστά την ομάδα των ΣΕΡΡΩΝ  με  43-34 που φαίνεται να έχει πιο πολλές επιθετικές λύσεις  από τον ΑΣΤΕΡΑ.
Στο τρίτο δεκάλεπτο βλέπουμε έναν άλλο ΑΣΤΕΡΑ  .Κατάφερε να μειώσει και να περάσει μπροστά και με την λήξη του δεκαλέπτου τον βρίσκει να έχει χτίσει μια διαφορά 10 πόντων.
50-60  το σκορ του τρίτου δεκαλέπτου . Βίοι αντίθετοι για τον ΠΑΝΣΕΡ/ΚΟ που είχε το χειρότερό του δεκάλεπτο και τον βάζει στα δύσκολα στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο.
 τρία λεπτά πριν το τέλο;   56-62     με τις δύο ομάδες  νευρικές και άστοχες. Στο  03,51  το σκορ είναι   58-62
Λιγότερο από ένα λεπτό και 10  δεύτερα  και είναι μπροστά ο ΑΣΤΕΡΑΣ  με 62-67. Στα τελευταία  τρία λεπτά σημειώθηκαν  4εις πόντοι για τον ΠΑΝΣΕΡ/ΚΟ  και  πέντε  για τον ΑΣΤΕΡΑ που δείχνει την πίεση που περνάν οι παίκτες.
65-67 00, 12,08 Τάιμ  ο ΠΑΝΣΕΡ/ΚΟΣ
Λάθος  στην επαναφορά για τον ΑΣΤΕΡΑ  του έμεινε η μπαλα και μένουν 00,11  για τον ΠΑΝΣΕΡ/ΚΟ .
ΠΑΡΑΤΑΣΗ   Ισοφάρισε ο ΠΑΝΣΕΡ/ΚΟΣ  67-67

75-83  Νικητής  και πρωταθλητής  ο ΑΣΤΕΡΑΣ