Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012

Στον τελικό ομάδα από την Β΄ !!!!!!!

Μισή Ολυμπιάδα είχε να αντιμετωπίσει η Ασπίδα και το μόνο που είχε να σκεφτεί ήταν το μαρκάρισμα του Μπιμπισίδη.
           Έμεινε χαμηλά ο Χάρης με αποτέλεσμα να μείνει εκτός από την συνέχεια η Ολυμπιάδα.
Κακό παιχνίδι με την Ολυμπιάδα να είναι οριακά μπροστά σε 1ο και 2ο δεκάλεπτο  15-18  , 24-26.
Μικρό προβάδισμα για την Ασπίδα (που δεν είχε ουσιαστικά  άσσο, Σταυριανός εκτός Γρούδος εκτός προπονήσεων 15 μέρες ) στο τρίτο δεκάλεπτο 42-40.
Η διαφορά και η νίκη ήρθε στο 4ο δεκάλεπτο με την καλή άμυνα  του Γκιουλέ  την άνοδο των Παπαδάκη και την ωριμότητα του Τατάρη. 65-52 το τελικό σκορ και τώρα περιμένει το Σουφλί που κέρδισε την Χρυσούπολη   με μεγάλη διαφορά  53-36 που κατέβηκε  με έξι παίκτες.

Στο μεγάλο παιχνίδι της Κομοτηνής η ΑΕΚ  προσπάθησε αλλά η διαφορά ήταν αισθητή.
"Ίσως η καλύτερη ομάδα που πέρασε από την Κομοτηνή"  σύμφωνα με τον Σ.Βουτσά.
" Πιστεύω ότι είδα από τις καλύτερες διαιτησίες .Μπράβο τους ."

Χωρίς τον Σχοινάκη προπονητής της Σάντα περαστικά του από την αρχή κατάφερε και πήρε κεφαλι στο σκορ με την διαφορά να φτάνει τους και τους 20 πόντους. Μια ύστατη προσπάθεια της ΑΕΚ που καταφέρνει να μειώσει στους 6 .
Κάπου εκεί τελειώνει η χαλάρωση για τους παίκτες της Σάντας που επιστρέφουν σοβαροί και τελειώνουν το παιχνίδι.