Παιδικό ΕΘΝΙΚΟΣ -ΑΣΠΙΔΑ 31-81 Ντέρμπυ στη ΔΡΑΜΑ.

Για μια ακόμη φορά φαίνεται πως το πρωτάθλημα είναι τριών ταχυτήτων.
Απόδειξη πως το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν 9-40 με το τελικό σκορ 31-81

Εύκολο απόγευμα για ΑΣΠΙΔΑ και ΙΚΑΡΟΥΣ αλλά στην ΔΡΑΜΑ έγινε μάλλον το παιχνίδι της χρονιάς. Μετά από παράταση κέρδισε η Ένωση τους Τιτάνες .

Αποτελέσματα .
ΙΚΑΡΟΙ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 63-38
Φ.Κοκολιός.
Σε γενικές γραμμές ένα εύκολο απόγευμα όπως δείχνει και το αποτέλεσμα δίνοντας μας την ευκαιρία να παίξουν και παιδιά που είχαν λιγότερο χρόνο συμμετοχής στα μέχρι τώρα παιχνίδια.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΣ ΔΡΑΜΑΣ - Ε.Κ. ΚΑΒΑΛΑΣ 88-90
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
15-19, 11-19, 30-19, 21-20.
ΠΑΡΑΤΑΣΗ
11-13

ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΣ ΔΡΑΜΑΣ 88
ΚΩΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 19 (2),ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ,ΓΑΙΤΑΝΙΔΗΣ 22(2),ΔΑΝΤΖΕΡΗΣ ,ΦΡΕΙΖΟΓΛΟΥ,ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ 16(2),ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ,ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ,ΖΗΣΗΣ 5(1),ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ 3,ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 22.
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΑΚΑΤΣΙΔΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

Ε.Κ.ΚΑΒΑΛΑΣ 90
ΣΙΩΡΑΣ, Χ"ΑΝΔΡΕΟΥ Δ.22(5), ΧΟΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ Σ. 20(2), ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ Ν. 2, ΣΑΡΟΓΛΟΥ Π., ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Μ. 4, ΓΚΕΛΙΟΣ Σ.14, ΜΠΑΝΑΒΑΚΗΣ Κ. 4, ΑΘΑΝΑΣ Α., ΚΟΥΚΟΥΤΙΝΗΣ Μ. 6, ΧΡΥΣΑΦΟΥΔΗΣ Κ. 16, ΚΥΡΟΥ Σ.2.

ΑΪΒΑΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ:

Έγινε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με συναρπαστική εξέλιξη. Τα παιδιά και των δύο ομάδων έπαιξαν ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική πίεση και πέτυχαν υψηλά ποσοστά ευστοχίας. Στο ημίχρονο προηγήθηκε η Ένωση με 12 πόντους διαφορά. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Τιτάνες μάζεψαν το σκορ και  αυτό τελείωσε  με 56-57. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι πήγαινε πόντο –πόντο με συνεχείς αλλαγές στο σκορ. 4’’ πριν τη λήξη  του αγώνα ο Γκέλιος με 2 εύστοχες βολές ισοφάρισε το παιχνίδι σε 77-77. Οι  συνεχόμενες αλλαγές στο σκορ συνεχίστηκαν και στη παράταση με την Ένωση στο τέλος να κερδίζει στις λεπτομέρειες τον αγώνα με τελικό αποτέλεσμα  88-90.

ΑΣΠΙΔΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ 31-81.