Ήττα για την ομάδα της ΑΣΠΙΔΑΣ από τον ΓΑΣ

27/9/2009 5:00: ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΑΚ ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ -
ΑΣΠΙΣ ΑΠΣ ΞΑΝΘ. 44 - 42

ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ

Άδικη ήττα υπέστη η παιδική ομάδα της Ασπιδας Έχασε στην Κομοτηνή στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής από τον τοπικό Γ.Α.Σ. 44-42. Η ομάδα μας παρά τις σημαντικές απουσιές της, Γρούδος (σπασμένο χέρι) Κοτσάφτης (διάστρεμμα), ήταν μπροστά σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και μάλιστα στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου προηγήθηκε με διαφορά 10 πόντων 34-24. Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα δεν πήρε ούτε ένα φάουλ, σε καταφανέστατες περιπτώσεις, με αποτέλεσμα η διαφορά να κατεβεί στους 5 πόντους αλλά κυρίως να επέλθει μεγάλος εκνευρισμός στους παίκτες . Το 4ο δεκάλεπτο εξελίχθηκε ακόμα χειρότερα καθώς σε 6 λεπτά παιχνιδιού τα φάουλ ήταν 1 υπέρ και 7 κατά με απίστευτες διαιτητικές αποφάσεις.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΣΠΙΔΑΣ

Θεοδωρίδης, Καραμπάσης 12, Κτενάς, Τουμπαρίδης 12, Σκούπρας, Καραγιάννης, Γρηγοριάδης, Παπαδάκης 7, Ρόιδος 5, Κοτζαμπάσης 5
Μέτρησαν οι απουσίες της ομάδας του Κ.Ιωαννίδη (ΚΟΤΣΑΦΤΗΣ - ΓΡΟΥΔΟΣ).Έτσι η ομάδα μετράει δύο νίκες με Αριώνα και Αθλο και μια ήττα από τον ΓΑΣ.