Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2011

ΕΦΗΒΙΚΟ 1η Αγωνιστική

Ξεκίνησε το πρωτάθλημα εφήβων με μια απώλεια .Η ομάδα του Ηρακλή Καβ δεν θα μετέχει σε κανένα αγώνα και ήδη έχει μηδενισθεί .
Ρεπό για την Ασπίδα ενώ χθές η ΑΕΚ κέρδισε τον Εθνικό με 81-79

Νίκη για τον ΓΑΣ μέσα στην Αλεξ/πολη με αντίπαλο την Ολυμπιάδα με 66-67 (28-33).
Δηλώσεις για το παιχνίδι έκανε ο προπονητής του ΓΑΣ   Π.Φωτεινάκης.
Π.Φ: Καλό ξεκίνημα για την εφηβική μας ομάδα, η οποία κέρδισε το ροζ φύλλο στον εκτός έδρας αγώνα της με την Ολυμπιάδα στην Αλεξανδρούπολη. Το παιχνίδι ήταν κλειστό στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, με την ομάδα μας να διατηρεί συνέχεια και μέχρι το 38ο λεπτό μια διαφορά που κάποια στιγμή στο 2ο δεκάλεπτο έφτασε και τους 10 πόντους. Κάπου εκεί λίγο η απειρία, λίγο οι λιγοστές εναλλακτικές επιλογές λόγω των πολλών φάουλ (αποβλήθηκαν με 5 οι Γεωργακούδης, Λεχούδης και Γεωργιάδης ενώ άλλοι 2 είχαν 4) και περισσότερο οι κακές επιλογές μας παραλίγο να μας στοιχίσουν το ματς. Παρόλα αυτά τα παιδιά βρήκαν κυρίως τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσουν το ματς και να πανηγυρίσουμε μια σπουδαία νίκη απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο που αγωνίστηκε με πάθος επί 40 λεπτά και του αξίζουν συγχαρητήρια για αυτό.
Γ.Α.Σ. Κομοτηνή: (Φωτεινάκης). Γεωργιάδης, Γεωργακούδης, Μπακιρτζής, Πελτέκης, Λεμονίδης, Αραμπατζόγλου, Ματεοσίαν, Βασιλείου, Παπαχρήστου, Λεχούδης, Φωκάς.

Νίκη για τον Αρίωνα με 51-48 τον Σπάρτακο σε ένα παιχνίδι που μπορεί να μην διεκδικούσε δάφνες αποτελεσματικότητας στις τελικές προσπάθειες αλλά είχε πολύ καλές στιγμές και ένα δραματικό φινάλε.
Για το παιχνίδι αυτό πλήρης ανάρτηση με φωτό βίντεο και σχόλια σε νεώτερη ανάρτηση

01/10/201114:30ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣΟΛΥΜΠΙΑΔΑ  - ΓΑΣ                                                                        ?
02/10/201116:00ΞΑΝΘΗΣ/ΜΠΑΛΤΑΤΖΑΡΙΩΝ - ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 51-48

ΚΑΒΑΛΑΣ/ΠΟΤΑΜΟΥΗΡΑΚΛΗΣ  - ΑΣΠΙΣ . 0 - 20
01/10/201118:00ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΑΚΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ΑΕ  - ΕΘΝΙΚΟΣ 81-79