Τετάρτη 5 Μαΐου 2010

Παμπαίδες Τελική φάση ΑΣΠΙΔΑ 2001-ΤΙΤΑΝΕΣ

Επίδειξη δύναμης και σοβαρότητας από τους μικρούς της ΑΣΠΙΔΑΣ στο παιχνίδι με τους ΤΙΤΑΝΕΣ.

Με εξαίρεση το μισό του 2ου δεκαλέπτου όπου οι ΤΙΤΑΝΕΣ με ένα 9-0 ισοφάρισαν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού η ΑΣΠΙΔΑ ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού. Με πολύ σοβαρότητα και ξέροντας την σημασία που θα έχει μια νίκη με διαφορά έκαναν περήφανο τον προπονητή τους.
Στο πρωτο δεκάλεπτο και μετά τα μισά του με καλή άμυνα κατάφερε να περιορίσει τους αντιπάλους και να πάρει μια διαφορά  9 πόντων.
Με την έναρξη του 2ου αλλάξαν οι ρόλοι και οι παίκτες των ΤΙΤΑΝΩΝ ήταν αυτοί που ήταν σοβαροί και αποτελεσματικοί . Έκλεισαν τους διαδρόμους και μπόρεσαν να κάνουν ένα 9-0 και να ισοφαρίσουν  σε 16-16 .'Ηταν το 17.00 αλλά μέχρι εκείνο το σημείο μπόρεσαν και άντεξαν οι ΤΙΤΑΝΕΣ.  όσους πόντους δεν έβαλαν στα πρώτα 7 λέπτά του 2ου δεκαλέπτου τα έβαλαν μέσα σε τρία λέπτά οι της ΑΣΠΙΔΑΣ κλείνοντας το ημίχρονο με 27-18.
Το 3ο δεκάλεπτο ήταν αυτό που σφράγισε και την διαφορά 46-26
4ο δεκάλεπτο χωρίς καμιά αλλγή στον ρυθμό για τους παίκτες της ΑΣΠΙΔΑΣ που έκλεισαν το παιχνίδι με 63-35 παίρνοντας εκτός από την νίκη και μια τεράστια διαφορά στο σκορ.
Εξαιρετικός για μια ακόμη φορά ο ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ  ο οποίος απλά ήταν ο καλύτερος από μια ομάδα που σήμερα ήταν πάρα πολύ καλή.
Από τους ΤΙΤΑΝΕΣ με διαφορά ο καλύτερος ο παίκτης με το Νο 14  96 άρης .