Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2016

ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΚΟΠΟ

Πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα στην γειτονική Καβάλα με απόλυτη επιτυχία ο φιλικός αγώνας της ανδρικής μας ομάδας με την Ένωση, με σκοπό τα έσοδα του να ενισχύσουν τους απολυμένους της βιομηχανίας φωσφορικών λιπασμάτων Καβάλας.
Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλή σε άμυνα και επίθεση, ικανοποιώντας το προπονητικό επιτελείο και προηγήθηκε 36-26.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές και η χρησιμοποίηση όλων των παικτών έσπασαν τον ρυθμό της ομάδας μας και έδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους αρχικά να ισοφαρίσουν 44-44 και στο τέταρτο δεκάλεπτο να προηγηθούν και να κατακτήσουν την νίκη με 65-56.
Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, που πέρα από τον κοινωνικό του χαρακτήρα, βοήθησε τους προπονητές μας να αξιολογήσουν το επίπεδο ετοιμότητας όλων των παικτών ενόψει του δύσκολου παιχνιδιού την Κυριακή στην Βέροια με τον Φίλιππο