Α΄ΟΜΙΛΟΣ

ΡΟΥΠΕΛ -ΑΟΣ               67-41

ΑΣΤΕΡΑΣ-  ΔΟΞΑΤΟ      69-52

ΗΡΑΚΛΕΙΑ-ΠΑΝΘΗΡΕΣ  40-49.
"Μετράει η νίκη παρόλο που προηγηθήκαμε πολύ και είχαμε καλό ρυθμό .Στο τέλος έπεσε ο ρυθμός μας παιχνιδιού και μείωσε η Ηράκλεια
Πρώτο παιχνίδι και σίγουρα δεν παίχθηκε καλό μπάσκετ. Θα προσπαθήσουμε να πάμε καλύτερα στην συνέχεια. Ευχαριστούμε τους ανθρώπους της Ηράκλειας για την άψογη φιλοξενία"  Ν.Καλφόπουλος Πάνθηρες.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
10-20,  15-14, 07-04 ,  08-11  (40-49)

ΠΑΝΣΕΡ/ΟΣ-ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ   67-59
Με τον Σουτζόπουλο να κάνει Παπάδες 27 πόντους ο Πανσερ/κος πήρε το ντέρμπυ της αγωνιστικής.
Με ένα πολύ καλό πρώτο μέρος 42-26 το μόνο που έμενε να κρατήσει τη διαφορά κάτι που έκανε και πήρε την σπουδαία νίκη.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
26-14, 18-12, 11-16, 12-17
ΠΑΝΣΕΡ/ΟΣ (ΣΠΑΝΟΣ) :ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ8.ΓΚΟΥΤΖΙΑΣ 8, ΤΕΠΕΚΙΤΖΙΔΗΣ 3(1)
ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ,ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ,ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 11(1) ΤΣΙΝΙΠΟΥΛΟΣ 6
ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ, ΣΟΥΤΖΟΠΟΥΛΟΣ 27, ΓΙΑΒΡΟΠΟΥΛΟΣ 3(1)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΦΕΡΡΕΣ-ΑΣΠΙΔΑ 49-59
"Για πρεμέρια τα πήγαμε πολύ καλά" Κ.Ιωαννίδης Β΄προπονητής Ασπίδα.
Καλύτερη η Ασπίδα σε σχέση με τις  Φέρρες  γιατί συνολικά σαν παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες.
Τρομερή αστοχία και από τις δύο ομάδες με την πίεση της πρεμιέρας να είναι εμφανής και στους δύο.
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ-ΑΡΙΩΝΑΣ 33-86
Καταιγιστικός ο Αρίωνας κέρδισε με άνεση εκτός τον Σπάρτακο.
Η ομάδα του Π.Π ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

ΦΙΛΙΑ-ΣΟΥΦΛΙ  ??????

ΑΕΚ-ΕΘΝΙΚΟΣ  52-80.
Ο αιώνιος έφηβος  Πομακάκης όπως χαρακτηριστικά δήλωσε ο αντίπαλος προπονητής Σ.Βουτσάς
με 26(3) και με μια τρελή διάθεση για καλό μπάσκετ οδήγησε τον Εθνικό στην νίκη.
Από την αρχή είχε τα ηνία ο Εθνικός  με τους Τελούδη Σείνη να πλαισιώνουν τον "Έφηβο" πέρασαν ένα εύκολο απόγευμα.
Από την άλλη μεριά ο Σ,Βουτσάς έχει ένα πολύ δύσκολο έργο.
Έχασε σχεδόν το σύνολο της ομάδας του πριν από μερικές εβδομάδες και αναγκάστηκε να στήσει μια νέα από την αρχή . Έτσι στηρίζεται πια στον Β.Τσιρώζη τον Θ.Μπακιρτζή τον Παπούη και σε πολλούς  φοιτητές. Θέλει χρόνο  πολύ για να δέσει το σύνολο.
Δίκαι διαμαρτύρεται για την επίμαχη φάση όπου χρεώθηκε με Τ.Π.Από εκείνο το σημείο η έτσι κι αλλιώς αδούλευτη ομάδα του έχασε την ροή της.

ΑΣΤΕΡΑΣ-ΚΡΗΝΙΔΕΣ 69-11
"Αυτά τα παιχνίδια δεν βοηθούν καμιά ομάδα "
Α.Δημητριάδης Αστέρας Κ. για την μεγάλη διαφορά ανταγωνιστικότητας που υπάρχει στο πρωτάθλημα.
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΡΙΩΝΑΣ-ΓΑΣ               95-48
Όσο είχε αντοχές ο Ν.Ελευθερίου ο ΓΑΣ ήταν στο παιχνίδι.
Μετά το χάος .
Πλήρες ρεπορτάζ για το παιχνίδι σε νέα ανάρτηση.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ-ΑΣΠΙΔΑ ΑΠΣ
 Παιχνίδι δεν έγινε γιατί το γήπεδο ήταν υπό κατασκευή και κανένας δεν ενημέρωσε κανένα.
 Αύριο
ΕΝΩΣΗ Π-ΑΙΑΣ    27-88
Οι  μικροί  του Οικονομίδη μεγάλωσαν και ρίχνουν 50αρες σε πιο μικρούς??????

ΕΝΩΣΗ Κ-ΑΣΠΙΔΑ 2001   75-62
Καλύτερη η Ένωση κέρδισε μια Ασπίδα που ήταν σαφώς εκτός χρόνου και τόπου.
Αρίωνας και Ένωση έχουν τον πρώτο λόγο τώρα αν και έχει πολύ δρόμο .

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΘΥΕΛΛΑ  37-34
Τα κατάφεραν οι  μικροί του Κεραμάρη με (2) 97αρηδες και οι υπόλοιποι 98 να γυρίσουν το παιχνίδι στο 4ο δεκάλεπτο (12-03) και να πάρουν μια σπουδαία νίκη (παρθενική).
Στα πρώτα 3 δεκάλεπτα η φιλοξενούμενη ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ.
09-11  10-14 (19-25)  06-06   12-03.
"Μπορεί να υστερούσαμε αλλά τα παιδιά έπαιξαν πολύ καλά και πήραν με την χαλύβδινη θέλησή τους την νίκη. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια"   Κεραμάρης Βαγγέλης.