Κυριακή 13 Μαΐου 2012

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ 2ο Παιχνίδι

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ- Φ.Ε.Ξ.
Να ξεκινήσεις την αναφορά για ένα τόσο σπουδαίο παιχνίδι όπως το σημερινό είναι κομμάτι δύσκολο.
Αν ξεκινήσω από την μεριά των Απαράδεκτων θα έλεγα ότι η χθεσινή νίκη και μάλλον τα μεθεόρτια με τα 5 λίτρα τσίπουρο συν τις απουσίες βάρυναν κάπως την ομάδα.
Από την μεριά της ΦΕΞ που μπήκε σαν πρώτο παιχνίδι στο τουρνουά ο τρόπος παιχνιδιού ήταν ο καλύτερος με τις τόσες απουσίες.
 Πέντε όλοι και όλοι συν τον προπονητή και έναν τραυματία και λογικά η τακτική θα έπρεπε να είναι πάγωμα έως κατάψυξη του παιχνιδιού. Και τα πήγαν περίφημα.
1ο καλάθι Βλαχόπουλος
Δεν επέτρεψαν στον αντίπαλο να σημειώσει ούτε ένα πόντο και μόλις στα μισά του 2ου δεκαλέπτου έφαγαν το πρώτο καλάθι.
Δεν έχει σημασία εάν και αυτοί ήταν άποντοι !!!!!! μετράει ο βράχος άμυνα η τακτική να κουράσουν τους αντιπάλους και τα κατάφεραν.
   Πλάκα πλάκα όταν ρώτησαν τι να γράψω για το παιχνίδι  2ο δεκάλεπτο 5ο λεπτό 0-0  η απάντηση  'ήταν σκληρές άμυνες και παιχνίδι καταστροφής των ατού του αντιπάλου.
  Δεύτερη νίκη για τους Απαράδεκτους με το ίδιο σχεδόν μοτίβο. Πόντο πόντο το παιχνίδι και χαμένη επίθεση στα τελευταία 17΄΄  για την ΦΕΞ  . Δεν είχε παράταση αλλά είχε ένταση πάθος και πολύ γέλιο.