. Παιδικό Γ΄ όμιλος ΑΡΙΩΝ-ΗΡΑΚΛΗΣ 76-54 ΑΙΑΣ-ΑΕΚ 35-96

Νίκησαν Αρίωνας και ΑΕΚ  τους Ηρακλή και Αίαντα αντίστοιχα.
Ικανοποιημένος από τους μικρούς του ο προπονητής της ΑΕΚ Μ.Δαφτσής αλλά και από τους Τσιρώζη-Λαφτσή-Ντοσίδη.
Σύμφωνα με τον ίδιο άριστη η διαιτησία .
Ήταν μια ευκαιρία να δοκιμάσει πολλά επιθετικά και αμυντικά συστήματα.
Τα πήγαν και οι του Αίαντα καλά και από παιχνίδι υπάρχει μια συνεχής βελτίωση τόσο στο σκοράρισμα 35 πόντους απέναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο όσο και στην αγωνιστική τακτική του.

Το πρόσωπο του Ιανού ζήλεψε ο Αρίωνας  .
Σαρωτικός στο πρώτο δεκάλεπτο 20-6 μείωσε λίγο την ταχύτητά του στο δεύτερο 17-14 και χάλασε ότι είχε καταφέρει να δημιουργήσει στο τρίτο.
Όχι πως κινδύνευσε να χάσει από τον Ηρακλή αλλά έκανε όλα τα λάθη-φάουλ  μαζεμένα σε αυτό το δεκάλεπτο.  15-17.
Ο Ηρακλής μπήκε διαφορετικός στο τρίτο και παρόλο που είχε εμφανή αδυναμία σε ψηλούς είχε σε καλή μέρα τον παίκτη με το Νο 15 που κράτησε την ομάδα φορτώνοντας τους αντιπάλους με φάουλ.
Κατάφερε να μειώσει στους 12 πόντους στο 03,50 αλλά την ίδια στιγμή να κάνει φάουλ ο παραπάνω παίκτης με αποτέλεσμα  η διαφορά να πάρει και πάλι την ανηφόρα και να φτάσει στο 00,52 τους 15 πόντους 52-37 .
Στο 4ο δεκάλεπτο οι παίκτες του Αρίωνα πιο σοβαροί παρόλα τα άστοχα σουτ και βολές πίεσαν καλύτερα και κατάφεραν να αυξήσουν την διαφορά στους 23 πόντους  στο 06,43 σημείο που κάνει το παίκτη φάουλ το Νο 15 του Ηρακλή.
Παρόλο το πλεονέκτημα του στην ρακέτα ο Αρίωνας ήταν κακός σύμφωνα με τον προπονητή του Χ.Παπαδόπουλο.

( Ένα λάθος και πάνε οι φωτογραφίες -συνθέσεις  από το παιχνίδι ,ένα μεγάλο συγνώμη από τα παιδιά.)