Παρασκευή 15 Απριλίου 2011

Παμπαίδες Α΄ Ασπίδα -ΓΑΣ

Αφιερωμένη η νίκη στον Κώστα!!

Στον μικρό Κώστα που τραυματίστηκε και δεν μπόρεσε να συνεχίσει αφιερώνουν τη νίκη τους οι συμπάικτες του..
Περαστικά στον Κώστα όπως και στον Νίκο Ελευθερίου του ΓΑΣ που τραυματίστηκε επίσης.

Οι παίκτες που θα στελεχώσουν τις παιδικές ομάδες των δύο ακαδημιών έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό σε ένα πολύ καλό παιχνίδι.
Είχε όμως δύο πολύ άσχημες στιγμές για δύο παίκτες ένα από κάθε ομάδα που βγήκαν από το παιχνίδι τραυματισμένοι.
Ευχές για γρήγορη ανάρρωση
Καλύτερη η Ασπίδα έπαιξε σαν σύνολο και είχε την ευτυχία να έχει σε μεγάλα κέφια το σύνολο των παικτών της που έδειξαν πως ήθελαν πολύ τη νίκη σε αντίθεση με τον ΓΑΣ που πέραν της ατυχίας του τραυματισμού του Ν.Ελευθερίου ήταν πολύ άστοχος στις τελικές προσπάθειες .
Ασπίδα
Και όταν ο μικρός Ν.Ελευθερίου
(που πιστεύω είναι ότι καλύτερο στην γειτονική πόλη στους 97)δεν τραβάει έχει συνέπεια να πέφτει και η συνολική απόδοση του ΓΑΣ.
Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού η Ασπίδα ήταν καλύτερη κυκλοφορούσε την μπάλα ήταν πιο ομαδική και έδειχνε πως είναι πιο δεμένο σύνολο.Το ημίχρονο τελείωσε με την Ασπίδα μπροστά 30-21.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ανέβασε τη διαφορά άλλους τρεις πόντους και τελείωσε το παιχνίδι με 57-41.
Ο ΓΑΣ στηρίχθηκε και πάλι στον Ν.Ε. που σήμερα δεν ήταν σε καλή ημέρα.
ΓΑΣ
Προσαρμοσμένη και η άμυνα της Ασπίδας πάνω του δεν του έδωσε πολλές ευκαιρίες για σκοράρισμα.Την πρωτοβουλία για σκοράρισμα ανέλαβαν  οι Ιωβ και Μπίσας με 12 και 11
πόντους αντίστοιχα

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Ασπίδα (Ιωαννίδης) Λεπίδας Νο 4  14(1), ΣτεφανίδηςΝο 5,Τσολακίδης Νο6  2,
Τσίλογλου Νο7 - 10(2)
Τσιφλίκογλου Νο8 , Νέδος Νο9 - 3, Μωυσένκος Νο10 ,  Καραμάτσικος Νο11   ,ΖάραςΝο 12- 8,
Τσιμπιτσούδης Νο13-  6,  Μποιδάνης Νο14 -2,  Χ"Αντωνίου Νο 15 -12

ΓΑΣ(Κολεντσαρίδης)Ιωβ Νο 4-12,   Στεργίου Νο5-2,  Σινάδος Νο 6  ,Ελευθερούδης Νο 7,
Μπίσας Νο 8-11(1),   Ελευθερίου Νο 9-6,   Αθανασίου Νο10,   Κιρ Αχμέτ Νο 11-2 ,                Συτιλίδης Νο12-2