Κυριακή 27 Μαρτίου 2011

ΑΣΠΙΔΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ και ΑΡΙΩΝΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ

Άνετη νίκη για την Ασπίδα που φόρτσαρε στο τρίτο δεκάλεπτο και τελείωσε τον αντίπαλο που μέχρι εκείνο το σημείο ήταν κοντά στο σκορ.
Αντίθετα ο Αρίωνας έκανε τα εύκολα δύσκολα και ίδρωσε να πάρει την νίκη στο καλάθι 55-53.
Δύο οι πρωταγωνιστές στο παιχνίδι. Από τον Αρίωνα ο Γκαγκαλούδης με 27 πόντους ο οποίος βγήκε από το παιχνίδι στο 4ο δεκάλεπτο από τραυματισμό . Πέφτει τότε η απόδοση του Αρίωνα κατακόρυφα  οι πόντοι μπαίνουν πολύ δύσκολα. Αντίθετα οι Τιτάνες έχοντας για ηγέτη τον Γαϊτανίδη 33 (2) από τους 53 που έβαλε η ομάδα του προσπάθησε και έχασε στις λεπτομέρειες το παιχνίδι.

Δύο μόνο δεκάλεπτα άντεξε η ομάδα του Α.Δημητριάδη .
Στο τρίτο δεκάλεπτο η Ασπίδα πίεσε και δημιούργησε μια μεγάλη διαφορά .Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Κ.Ιωαννίδης είχε την ευκαιρία για πολλές δοκιμές.