Μεγάλη νίκη της Ολυμπιάδας  επί της Ασπίδας με 74-63
ΡΟΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ
Το χειρότερο παιχνίδι και σκορ στο ΈΝΩΣΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΌΣ για το παιδικό.
Παιχνίδι απόλαυση πάλι μεταξύ των δύο ομάδων για το Εφηβικό.
Στην επόμενη φάση ο Πανσερραϊκός.

"Όταν έχεις κερδίσει έναν μεγάλο αντίπαλο όπως η Ένωση και θεωρείς πως μπορείς χωρίς να ιδρώσεις να συνεχίζεις να κερδίζεις και τους υπόλοιπους τότε υπάρχει πρόβλημα. Αν δεν παλεύεις σε κάθε παιχνίδι αν δεν ιδρώνεις φυσικό είναι να χάνεις από έναν αντίπαλο που νόμιζες ότι είναι εύκολος"
Τα λόγια ανήκουν στον προπονητή της Ασπίδας Κ.Ιωαννίδη.
Έχασε η Ασπίδα δίκαια από την πολύ καλή Ολυμπιάδα με 74-63.Μια άλλη ομάδα πλήρης παρέταξε ο Μ.Ξανθίδης.Με ένα πολύ καλό 3ο δεκάλεπτο με πολύ πίεση κατάφερε και δημιούργησε μια διαφορά  10 πόντων.

20/03/201115:00ΚΑΒΑΛΑΣ/ΠΟΤΑΜΟΥ Ε.Κ. - ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 42-31

Περισσότερα για τα παιχνιδια ΕΝΩΣΗ-ΠΑΝΣΕ/ΚΟΣ και ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΡΙΩΝΑΣ σε νέα ανάρτηση.
ΕΦΗΒΙΚΟ

ΕΝΩΣΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  80-83
Μόνο μια ομάδα μπήκε στο πρώτο ημίχρονο στο παρκέ
ΕΝΩΣΗ-ΠΑΝΣΕΡ/ΚΟΣ  28-48
Δραματική η εξέλιξη του παιχνιδιού μετά και το 5ο φάουλ του Δ.Καραμπέκη  στο 04,00 του 4ου δεκαλέπτου.
Αποδιοργάνωση του Πανσερραικού και επιβλητική είσοδος ξανά της Ένωσης στο παιχνίδι  που κατάφερε μέσα σε σχεδόν 4 λεπτά να ισοφαρίσει και να πάρει την νίκη που όμως δεν ήταν αρκετή .
Καταπληκτική παιχνίδι αν και η φόρα που είχε πάρει ο Πανσερραϊκός έδειχνε πως η συνέχεια του παιχνιδιού θα είναι χωρίς ενδιαφέρον.

Πλήρες ρεπορτάζ για τα δυο παιχνίδια στην Καβάλα σε λίγο.