Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

Α2 Γυναικών. ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΣΠΙΔΑ -64-59

"Ότι καταφέραμε στα προηγούμενα παιχνίδια το γκρεμίσαμε σε αυτό"

Εμφανώς στεναχωρημένος ο προπονητής της Ασπίδας μετά την ήττα μέσα στην Λάρισα από την Ολύμπια με 64-59 και συνεχίζει :"Δεν μπορέσαμε να κλείσουμε την καλύτερη παίκτρια της Ολύμπιας την Σπυροπούλου που μας έβαλε περίπου 30 πόντους.
Ήμασταν σαν ομάδα νωθροί παρόλο που μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο δεν αφήσαμε τον αντίπαλο να ξεφύγει στο σκορ. Εάν είχαμε καλύτερη αγωνιστική εικόνα αντί να προσπαθούμε να είμαστε μέσα στο παιχνίδι θα μπορούσαμε να πάρουμε κεφάλι στο σκορ και κάνουμε το δικό μας παιχνίδι. Στα κρίσιμα τελευταία λεπτά δεν είχαμε καθαρό μυαλό με αποτέλεσμα την ήττα."
Τσοκόλης - Ζάχαρης.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνη): Βαμβακίδου 7(2), Τζέντζερα, Λέκκα 11, Σπυροπούλου 28(3), Καπνιά 4, Φλέγκα , Παπαστεργίου 1, Θεοφανάκη 2, Μίχα 11.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Πλούμπη, Καραλίδου Σ. 7, Παπαευαγγέλου 6(1), Φάκα 4, Λαζαρίδου 15(5), Βράνια 4(1), Πιλέ 9, Ποντίκα 6, Κυρμιζοπούλου, Γέρμανλη 8, Κέλλη-Κόττα.
Οι συνθέσεις είναι από το basketblog

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ -ΣΥΚΙΕΣ
Ντρέμπι στα χαρτιά και παράσταση για έναν ρόλο στο δεύτερο μέρος στο παιχνίδι .
Με πολύ καλή αμυντική τακτική στο δεύτερο μέρος η Καλαμαριά του Α.Γαρέφη πέρασε ένα εύκολο μεσημέρι απέναντι σε ένα δύσκολο θεωρητικά αντίπαλο.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
20-17
33-27
51-33
67-49

Στα υπόλοιπα παιχνίδια οι Τιτάνες κέρδισαν εκτός το Ν.Ρύσιο η Πυλαία κέρδισε με μεγάλη διαφορά την Ολυμπιάδα Λάρισας.Νίκη και για τις Σέρρες μέσα στην Θεσ/νίκη με αντίπαλο την ΜΕΝΤ παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση  και παίρνει φωτιά η κατηγορία.