Σάββατο 14 Μαρτίου 2015

A1 14-3-15

Mε νίκες συνέχισαν ΑΣΤΕΡΑΣ  ΘΥΕΛΛΑ και  ΑΕΚ
Η ΑΕΚ σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι κέρδισε στο τελευταίο δεκάλεπτο .Το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο στα τρία πρώτα δεκάλεπτα. Ανέβασε ρυθμούς η ΑΕΚ στο τελευταίο και πήρε το παιχνίδι.
Να σημειωθεί ότι ενώ το σκορ στα τελευταία λεπτά ήταν 74-54  ο ΠΑΝΣΕΡ/ΟΣ  έκανε την ύστατη προσπάθεια αλλά το 0-8  δεν ήταν αρκετό για να αλλάξει κάτι.

Η ΘΥΕΛΛΑ συνεχίζει το εντός έδρας βιολί της με θύμα αυτή τη φορά το αδύναμο ΡΟΥΠΕΛ που κέρδισε με 64-45
.Και φυσικά είναι μια ακόμη καλή ευκαιρία για τσιμπούσι στο ΓΑΛΑΤΙΚΟ ΧΩΡΙΟ.

ΣΧΟΛΙΟ.Με τρεις μεγάλους και παιδιά από την παιδική ομάδα κατέβηκε το ΡΟΥΠΕΛ στις ΦΕΡΡΕΣ με αποτέλεσμα να είναι τυπική η διαδικασία ο αγώνας. Ευκαιρία μ,α μοιρασθεί χρόνος συμμετοχής σε όλους τους παίκτες και των δύο ομάδων..

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 24-12   16-1  27-10  17-11
ΘΥΕΛΛΑ ΣΑΡΙΑΝΝΙΔΗΣ. ΑΡΑΜΙΑΝ 13(3), ΔΑΒΟΥΔΑΝΗΣ 9(1) ΜΟΚΑΛΗΣ 2, ΣΟΝΩΒΙΔΗΣ 8, ΜΠΕΡΜΠΕΡΗΣ 15(1), ΓΕΡΙΝΤΙΤΗΣ 13, ΜΟΥΡΤΣΙΝΟΥΔΗΣ 4,
ΡΟΥΠΕΛ. ΠΑΡΧΑΡΙΔΗΣ 5, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 3, ΓΡΕΑΣΙΔΗΣ 5, ΔΑΛΑΓΚΟΖΗΣ 7(1)
ΒΕΝΤΟΥΖΗΣ 3, ΚΑΜΠΕΡΗΣ 2, ΓΙΑΚΟΝΙΟΥΚ 4, ΜΑΝΤΖΙΟΣ 12(2), ΤΟΜΠΟΛΙΓΚΑΣ 2.

Κέρδισε ο ΑΣΤΕΡΑΣ  εκτός τη ΦΙΛΙΑ  με 55-81