Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ Όταν ο μαθητής κερδίζει τον δάσκαλο

Σπουδαίο παιχνίδι πολλές παρατάσεις και μεγάλος νικητής οι ΙΚΑΡΟΙ στην ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ.

Η προσπάθεια που έκανε η ΣΑΝΤΑ σχεδόν 37 λεπτά με τον ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ πήγε στο βρόντο.
Ένα σερί 12-2 σε αυτά τα τελευταία λεπτά και η νίκη χαμογέλασε στον γηπεδούχο. Η προσπάθεια που κάνουν τελικά οι παίκτες της ΣΑΝΤΑ είναι αξιοσημείωτη εάν σκεφτούμε ότι προπονήσεις ουσιαστικά δεν κάνουν. Πιο πολύ με φιλικές συνάξεις μοιάζουν παρά με κανονικό πρόγραμμα προπόνησης. Αλλά με το μπασκετικό ταλέντο παιχνίδια δεν κερδίζονται και είναι κρίμα να πηγαίνει στράφι η προσπάθεια.
Διαβάστε για τα δύο αυτά παιχνίδια ΕΔΩ

Έχασαν εντός οι ΤΙΤΑΝΕΣ από τον ΖΕΦΥΡΟ με αποτέλεσμα να δυσκολεύει η προσπάθεια για τη συνέχεια. Χαμηλό σκορ 46-57 που δείχνει και την αγωνιστική πτώση και των δύο ομάδων.

Ούτε και ο ΟΡΦΕΑΣ ΣΚΟΠΟΥ κατάφερε να κάνει τη διαφορά και να κερδίσει εκτός τη ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ. Ήττα με διαφορά 3ων πόντων 61-58. Το κακό είναι πως δεν θα έχουμε ομάδα της περιοχής μας να παλέψει για την άνοδο και τουλάχιστον τρεις ομάδες μας  είναι στην ζώνη υποβιβασμού. Καμπανάκι χτύπησε δυνατά ελπίζω να μην γίνουν καμπάνες .